Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > На українців чекає різка зміна погоди: прогноз синоптиків на тиждень

На українців чекає різка зміна погоди: прогноз синоптиків на тиждень


6-06-2017, 07:55
На українців чекає різка зміна погоди: прогноз синоптиків на тиждень
Українців на початку цього тижня очікує спекотна погода і грозові дощі. Температура повітря опуститься з 30 до 22 градусів вище нуля в другій половині тижня. При цьому грозовий циклон із заходу переміститься на центр і схід країни.

Шостого червня грозові дощі очікуються в Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській і Чернівецькій областях. Також синоптики прогнозують опади у Чернігівській, Сумській областях та в Києві. На решті території – мінлива хмарність. Спекотна погода буде в центрі, на півдні та півночі. Тут стовпчик термометра підніметься вище 30 градусів тепла. На півночі, заході і в столиці – від 25 до 28 градусів.

На українців чекає різка зміна погоди: прогноз синоптиків на тиждень


У середу, сьомого червня, очікується потепління до 32 градусів у центрі, на півдні, півночі і в столиці. У Чернігівській і Сумській областях – грозові дощі. Також опади з грозами пройдуть у цей день і на заході України, стовпчик термометра коливатиметься між відмітками 25-27 градусів. На більшій частині країни – невелика хмарність.

На українців чекає різка зміна погоди: прогноз синоптиків на тиждень


Восьмого червня українців чекає різка зміна погоди. Грозовий циклон пошириться на всю територію країни, крім Херсонської, Запорізької областей та сходу. У столиці стовпчик термометра підніметься всього до 22-24 градусів вище нуля вдень, на заході повітря вдень прогріється до 19-23 градусів. У центрі і на півдні – від 26 до 30 градусів. Відносно тепла погода очікується на сході – до 30 градусів.
У столиці в цей день пройдуть грозові дощі, а температура повітря буде коливатися в межах 22-24 градусів.

На українців чекає різка зміна погоди: прогноз синоптиків на тиждень


Дев'ятого червня циклон покине територію заходу країни, на решті території – сильні грозові дощі. У західних та північних областях стовпчик термометра коливатиметься в межах 21-23 градусів вище нуля. У столиці – від 20 до 22 градусів. У центрі, на півдні і сході – 24-28 градусів.

На українців чекає різка зміна погоди: прогноз синоптиків на тиждень


Як зазначають синоптики, у червні, в порівнянні з травнем, частіше спостерігаються град і шквали. В цьому році в перший місяць літа, припускають в Укргідрометцентрі, середня температура буде коливатися в межах 16-20 градусів тепла. Місячна кількість опадів – 45-32 міліметра.

Народний прогноз погоди

Шостого червня вшановується пам'ять преподобного Симеона стовпника на Дивній горі, чудотворця, повідомляє портал "Синоптик". Погоду шостого червня в колишні часи передбачали бджоли: якщо вони роєм гудуть на квітучій горобині – завтра буде ясний день. У цей час у садах цвітуть пізні сорти яблунь, вишні.

Сьомого червня відзначається день пам'яті священномученика Ферапонта й Івана Предтечі. У колишні часи цей день називали медвяними росами, Ферапонт Горобинник. У народі про цей день говорять: "З Іванова дня пішли шкідливі (медяні) роси, які дають хвороби рослинам". Сьомого червня часто гримлять грози. Особливо наші пращури спостерігали у цей день за горобиною: якщо на ній багато квітів – буде хороший урожай хліба. А ось якщо горобина пізно розцвітає, то осінь буде довгою.

Восьмого червня вшановується пам'ять апостолів Карпа і Алфея. Наші пращури називали цей день Карп-карполов, оскільки на Карпа добре коропи ловляться. Стежили в цей день за комарами: якщо їх було занадто багато, то останні дні місяця очікувалися теплими, але дощовими.
Дев'ятого червня вшановується пам'ять священномученика Ферапонта, єпископа Сардійського і мучениці Феодори діви. У народі є приказка: "На Федору не винось із хати сміття". У цей день хати не мели і не мили, щоб не накликати біду. У минулі часи в цей день слідкували за мурахами: якщо навколо мурашника багато мурашок – на гарну погоду.

10 червня відзначається день пам'яті преподобного Микити сповідника. Святий Микита в народі шанується вартовим гусей, тому його просто називають гусятник. Це обрядове свято. Гуси з весни вимагають уважного догляду, тому що гусенята, які з'явилися в цей час, часто гинуть. Щоб врятувати їх від загибелі, народ і дав їм святого покровителя. У народі вважається – якщо тихий день, то урожай буде хороший. Стежили також за конюшиною: "Конюшина зближує листочки – до негоди".

Джерело
Вернуться назад