Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Дорожче за Європу. Скільки в Україні коштують пологи та "торба породіллі" (ВІДЕО)

Дорожче за Європу. Скільки в Україні коштують пологи та "торба породіллі" (ВІДЕО)


5-06-2017, 10:56
Дорожче за Європу. Скільки в Україні коштують пологи та "торба породіллі" (ВІДЕО)


У МОЗ обіцяють, що медична реформа зніме необхідність самостійно купувати ліки та заносити "вдячність у конвертах".

Вже цього четверга, 8 червня, народні депутати мають проголосувати за медичну реформу та здійснити революцію у сфері охорони здоров'я в Україні. Першими установами, що зазнають змін будуть пологові будинки.

Наразі вартість чималих пакунків з речами та ліками, які українкам доводиться тягнути з собою до пологового, чимала. Кореспондент ТСН.Тиждень Ірина Прокоф'єва дослідила, на скільки можна здешевити так звану "торбу породіллі", та порівняла, у скільки народження дитини обходиться жінкам в Америці, Німеччині, Польщі та Італії - там, де є страхова медицина.

У списку необхідного в Україні зараз є і постільна білизна в палату, і термос із чаєм, і навіть звичайне ганчір'я. Також потрібні речі для малюка, памперси тощо. У середньому це обходиться у 4,5 тисячі гривень.

Вартість так званих "договірних пологів" коливається від від "хто скільки може" до конкретної такси, у середньому - 10 тисяч гривень. Найвища ціна у Києві - 26 тисяч гривень. Відтак пологи в Україні разом із "торбою" обійдуться у дві середні зарплати.

В італійських пологових списків не видають, але тим не менш вартість "торби породіллі" сягає 400 євро, або близько 12 тисяч гривень. Загалом пологи в Італії обходяться в одну середню зарплату.

Є й риса, якою українці та італійці тут схожі - подарунки лікарям. "Коли лікар не черговий, а обраний тобою, ти маєш зробити йому якійсь окремий подарунок. - І що дарують? - Гроші. - Скільки? - Я не платила, але знаю, що вартість окремої палати та пологи у обраного тобою лікаря коштують 2 тисячі євро", - розповіла італійка Сара Гульєльміно, яка має сина Луку і чекає другу дитину.



У Німеччині породіллі також збирають торби з необхідним, але це не обовязково, адже у пологовому є все і для малюка, і для матері. Все це покриє страховка, яку сплачує або держава, або роботодавець. У випадку майбутньої мати Юлії Слядневої базові пологи покриваються повністю, але вона забажала більшого.

"Народжувати буду зі своєю акушеркою, яка вже вела мене під час вагітності. Вона виїде в лікарню на пологи, і вона ж буде вести мене перший час після народження", - розповіла Юлія.

Цю послугу Юліна страховка не покриває. І за неї доведеться заплатити 650 євро. Утім, дівчина наголошує, це непримусово. А швидше розкіш, маленький люкс, який вона вирішила собі дозволити.

У Польщі взагалі привчили породіль до безкоштовних пологів без "подяк у конвертах". А крім того, видають приємні подарунки у пологовому - комплект з підгузками, різними кремами тощо.

Медичну революцію у Польщі почали саме з пологових відділень. Тут впровадили державне страхування, яке діє наряду із приватним. Все, що входить у базовий пакет пологів, надається безкоштовно. І безкоштовно народжують незалежно від громадянства. Додатково оплачується тільки окрема плата за бажанням - від 1,4 до 3,5 тис. грн

Ще більше дивує те, як про новонароджених і їхніх мам піклуються в Америці. Наталія Ашихміна, яка має народжувати за два місяці, розповіла, що на пологи поїде без жодної тривожної валізки.

"У будь-який час, будь-де, навіть тут, щойно води відійдуть, я поїду в лікарню - і все. Одразу надається лікарняне ліжко і все, що тобі необхідно, і все, що необхідно дитині, починаючи з жіночих прокладок і пелюшок для дитини", - розповіла Наталія.

Ці послуги безкоштовні для власників грін-карти та громадян США. Вони покриваються медичною страховкою. У СШа картку страхування вагітної можна оформити одним телефонним дзвінком. Треба лише сказати, що вагітна.

Зазначимо, що у Києві теж можна безкоштовно народити, хіба що для цього треба йти на хитрощі. Якщо за завчасну домовленість про пологи треба платити, то у разі, якщо породіллю привезла швидка, - це вже не обовязково. "Тенденція по місту Києву - 70% швидка привезла. А 30% - це домовляються", - розповів головний лікар пологового будинку Назарій Тичка.

У МОЗ твердять, що після впроваждення медичної реформи страховка покриватиме зарплату акушерам, ліки, підгузки та решту необхідного із базового пакету. Більше читайте тут: https://tsn.ua/groshi/dorozhche-za-yevropu-skilki-v-ukrayini-koshtuyut-pologi-ta-toba-porodilli-940637.html
Вернуться назад