Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Як спланувати подорож Європою: практичні поради від закарпатського мандрівника (ФОТО)

Як спланувати подорож Європою: практичні поради від закарпатського мандрівника (ФОТО)


22-05-2017, 09:13
Як спланувати подорож Європою: практичні поради від закарпатського мандрівника (ФОТО)


Закарпатський мандрівник та блогер Віктор Стинич у своєму блозі "Подорожуй" розповів як спланувати подорож Європою.

З відкриттям шенгенської зони для українців, для багатьох постає питання “Як спланувати подорож Європою?“. Поділюсь своїм досвідом – просто і структуровано.

Як спланувати подорож Європою: практичні поради від закарпатського мандрівника (ФОТО)


Це одне з самих хвилюючих питань – де я ще не був? яку нову країну можна відвідати? де відпочити?

В кожній країні є багато дуже багато варіантів подорожі. Можна відвідати окремі місця, можна проїхатись по цілому регіону, повалятись на пляжах або відвідати музеї. Рішення має відповідати вашим потребам.

Особисто для мене, вибір напрямку є більш хвилюючим ніж сама подорож.

Коли визначаєтесь з новим напрямком, і хочете порозуміти, що він собою представляє в цінах, скористайтесь numbeo.com. Чудова база цін по всьому світу, з можливістю порівняння. Порівняли Львів з Дубліном, і розумієте, скільки буде коштувати пиво, вечеря, ніч в готелі і багато іншого.

Скільки часу є і коли

Це друге найважливіше питання.

Тур вихідного дня і двохтижневий відпочинок, це дуже різні речі.

План завжди починає вимальовуватися з визначення часу. Коли Вас відпустять з роботи, коли будуть свята, коли бабка погодиться посидіти з онуками і т.п.

Вибір транспорту

Залежно від відстані, наявного часу і бюджету, визначаємось з транспортом.

Є три базові опції – літак, автомобіль і потяг/автобус.

Як спланувати подорож Європою: практичні поради від закарпатського мандрівника (ФОТО)


На відстані більше 1000 км, я завжди рекомендую літак. Починаючи з цією відстані, подорож літаком стає економічно більш вигідною ніж подорож на авто. Для того, щоб проїхати на авто 1000 км, необхідно від 12 годин часу, не враховуючи кордону. Подібна подорож літаком, теж займе до 5-6 годин часу, оскільки треба добратись до аеропорту, пройти посадковий контроль, провести час в повітрі, забрати валізи і т.д., але збереже Ваші сили і можливо навіть кошти.

1000 км на авто по Європі, будуть коштувати 70-80 євро на пальне та автобани, плюс додаткові витрати під час зупинок.

Адекватна ціна за подібну подорож на літаку, за умови попереднього пошуку вигідного тарифу, біля 20-50 євро плюс дорога до аеропорту – ще від 1 до 20 євро.

Для пошуку літаків я користую:

skyscanner – лідер у пошуку авіаквитків, зручно шукати по цілим країнам, по напрямку “усюди”, без зазначення конкретної дати.

tickets.ua – найкращий український сервіс.

azair.eu – пошук по лоукост-авіалініям з гнучкими можливостями по даті.

onetwotrip – звичайна пошукова система, часто дає кращі ціни, ніж авіакомпанії чи конкуренти.

Як спланувати подорож Європою: практичні поради від закарпатського мандрівника (ФОТО)


У подорожі на авто є декілька особливостій:

– Ви витрачаєте багато часу на дорогу, втомлюєтесь та потребуєте додаткової ночівлі, при їзді на далекі відстані.

– необхідно оплачувати автобани, ціни на які бувають дуже кусючію Наприклад, 650 км від італійського Трієста до Риму, будуть коштувати вам 50 євро в один бік.

– необхідно дотримуватись правил дорожнього руху. Штрафи в Європі приходиться платити і вони легко сягаю сотень євро.

– завжди треба планувати, де залишити, де припаркувати авто, так щоб з ним нічого не сталося або не забрав евакуатор. Вартість парковок в Європі сягає від 1 євро до 9 євро за годину.

Часто, я комбіную літак і орендоване авто. Оренда авто може бути дешевше за громадський транспорт і додає багато свободи. Наприклад, трансфер з аеропорту Осло Санефйорд коштує 30 євро на особу в одну сторону, а оренда авто на 3-4 дні обійдеться в 100-120. Якщо Вас 4 особи, то збережете близько 100 євро і виграєте багато часу.

Оренду авто вже 7 років здійснюю в Europcar. Є ще sixt, avis і багато інших.

Як спланувати подорож Європою: практичні поради від закарпатського мандрівника (ФОТО)


Автобус, є відносно недорогим видом транспорту, але і досить не зручним. Є багато пропозицій, з вигідними автобусними тарифами, але мені важко дається подорож в якій не можна зупинитися посеред маршруту, зайти в кафе або розім”яти ноги. Особливо це складно для нічних переїздів.

Для пошуку автобусів можу рекомендувати eurolines.com і flixbus.com, які їздять по всій Європі, та polskibus.com, який заїздить в Україну.

Як спланувати подорож Європою: практичні поради від закарпатського мандрівника (ФОТО)


Подорож потягом, досить зручний варіант. Легше пройтись по вагону ніж в автобусі. Подорожуючи вночі в спальному вагоні, можна виграти час та кошти за ночівлю. Недоліком є ціна. Потяги часто коштують дорожче літака або авто. Є специфіка недорогих молодіжних, сімейних або регіональних квитків, але в моїй уяві, потяг це самий дорогий вид транспорту.

У мене є стара мрія, здійснити подорож від Мукачева до Лісабону на потязі, але я її відкладую, тому що тільки залізничні квитки заберуть 500-700 євро на особу.

Отже, знаючи базові транспортні витрати і яка у Вас команда, можна складувати до купи чорновик витрат.

Для пошуку залізничних сполучень, я використовую:

bahn.de – німецькі залізні дороги, знають розклади по всій Європі і роблять повноцінну картину. Є багато регіональних сайтів залізниць, де варто перевіряти дані німців.

elvira.mav-start.hu – для перевірки конкретних угорських потягів, оскільки по Угорщині користуюсь потягами найчастіше.

Як спланувати подорож Європою: практичні поради від закарпатського мандрівника (ФОТО)


Маршрут – абсолютно необхідна річ. Я наперед прицілююсь, куди буду йти, що дивитись, скільки днів провести в певному місті. Все це зберігаю в звичайній табличці, з адресами і телефонами, яка збережена в телефоні і завжди знаходиться під рукою.

Обовя”зкова річ в наш час – це навігатор. Свою першу подорож на авто, я ще здійснював з картою на колінах. Зараз, не уявляю поїздки без навігатора. Якщо не хочете купувати, то користуйте безкоштовні maps.me, be-on-road, iGo. За наявності інтернету, нема кращого варіанту за мапи Google.

Як спланувати подорож Європою: практичні поради від закарпатського мандрівника (ФОТО)


Нема нічого гіршого, за ніч на вокзалі. Я відношусь до людей, які погано себе почувають, якщо не знають де будуть спати сьогодні.

Є різні типи поселення:

– готель – тип розміщення, де Ви отримуєте і платите за готові послуги.

– B and B – постіль і сніданок, зазвичай у приватного власника.

– хостел – цивілізований гуртожиток, найдешевший варіант комерційного розміщення.

– апартаменти – облаштована квартира в якій самі готуєте, прибираєте і т.п. Бувають приватні і бізнесово-організовані.

– couchserfing – надає можливість безкоштовно поселитися у місцевих, якщо вони погодяться.

– кемпінги – облаштовані території, для поселення в палатках або камперах.

– вілла – апартаменти для багатих.

Не можна написати, скільки коштує кожен тип проживання, тому що є велика різниця від країни до країни, але принципово від дешевого до дорогого, виглядає так – каучсерфінг, хостел і кемпінг, апартаменти і b&b, готель, вілла.

Серісів пошуку є дуже багато, але фіналіст один – booking.com. Він дає змогу замовити готель на термін до 30 днів в період від сьогодні і на 15 місяців вперед по всьому світу. В моєму досвіді, єдиний агрегатор, у якого є опція замовлення без кредитної карти і з безкоштовною відміною замовлення. Це дуже важливо – намагайтеся ніколи не платити наперед!

Інші сервіси пошуку готелів:

airbnb.com – пошук приватних апартаментів-будинків, бере комісію з клієнта.

tripadvisor.com – популярний сайт для планування подорожей і замовлення готелей, завжди перевіряю в ньому цікаві місця, які визначаються рейтингом користувачів. Ще один подібний сайт – expedia.com

hotels.com – пошук готелів, що належить Expedia.

trivago.com – сканер, що перевіряє booking.com, hotels.com та подібні агрегатори.

hostels.com – пошук по хостелам.

agoda.com – гарний пошук для азіатських країн

Є ще 2 сайти, які мені дуже подобаються і я використовую їх для планування маршруту:

rome2rio.com – показує всі варіанти, якими можна добратись з точки А в точку Б. Дуже крута штука.

eightydays.me – ще одна дуже крута штука, яка поки що працює в обмеженому режимі, яка у два кліка створює авіа подорож через 3-6 міст в різних країнах. При цьому підбирає самі вигідні рейси.

І необхідно згадати український проект tripmydream.com, який робить весь пошук і планування за Вас, але для мене не прижився, оскільки я люблю сам планувати і не можу віддати цю функцію програмі.
Вернуться назад