Закарпатський кореспондент > Останні новини / Дозвілля > Захоплення соцмережами підвищує почуття самотності - вчені

Захоплення соцмережами підвищує почуття самотності - вчені


12-03-2017, 12:45 Учасники дослідження, які заходили в різні соцмережі 58 раз в тиждень і більше, відчували соціальну ізольованість майже в 3 рази гостріше, ніж ті, хто відвідував свої сторінки менше дев'яти разів на тиждень

Захоплення соцмережами підвищує почуття самотності - вчені


Багато з нас щодня проводять час у соціальних мережах – ми перевіряємо Facebook, щоб подивитися, чим займалися наші друзі, або прокручуємо стрічку Instagram, розглядаючи картинки сніданків і барвистих світанків. Але чи не є шкідливим захоплення чужим приватним життям? Вчені підрахували, що проводячи в мережах по дві години на день і більше, ми ризикуємо відчути соціальну ізоляцію.

Дослідники Піттсбурзького університету провели експеримент і опублікували статистику в американському журналі "Профілактична Медицина". В експерименті взяли участь 1 787 дорослих американців у віці від 19 до 32 років. Всіх добровольців запитували як часто вони заглядають на одинадцять популярних сайтів і як довго там "сидять". Йшлося про Facebook, YouTube, Twitter, Google Plus, Instagram, Snapchat, Reddit, Tumblr, Pinterest, Vine і LinkedIn.

Для вимірювання рівня їх соціальної ізоляції вчені застосували інструмент під назвою "Інформаційна система вимірювання результатів з урахуванням стану пацієнта" (Patient-Reported Outcomes Measurement Information System, PROMIS). Програма зчитувала все: зміна в поведінці, почуттях, серцевий ритм. В цілому, ті добровольці, які заходили в систему частіше, повідомляли, що вони відчували зниження рівня соціальної приналежності, більш низьку взаємодію з іншими людьми. Такі думки відвідували учасників експерименту, навіть коли дослідники контролювали їх соціальні та демографічні чинники.

Щасливі фото в соцмережах викликають жалість і спотворюють реальність

Користувачі, які заходили на різні платформи соцмереж 58 раз в тиждень і більше, відчували соціальну ізольованість майже в 3 рази гостріше, ніж ті, хто відвідував свої сторінки менше дев'яти разів на тиждень.

Команда вчених назвала кілька причин цього. По-перше, підміну цінностей: люди втратили бажання спілкуватися в реальному світі. По-друге, щасливі знімки друзів, як правило, викликали заздрість, а це руйнує почуття для психіки. Насправді, багато хто з нас розміщує в мережах тільки позитивні кадри, що спотворює уявлення про реальне життя.

В даному дослідженні також було відзначено, що люди, схильні до самотності, частіше користуються соціальними
мережами.

Соціальні мережі обмежують бажання допомагати іншим

Провідний автор дослідження доктор медичних наук Брайан А. Примак вважає проблеми психічного здоров'я та соціальної ізоляції поширеними саме серед сучасної молоді.

Останній науковий досвід також підтвердив: спілкування в соціальних мережах не дає тих же результатів, що і спілкування "віч на віч". І соцмережі не сприяють взаємодії людей.

У дослідженні, проведеному в університетах Сунькунвань і Сеул, опитали 300 дорослих, після чого встановили, що використання соцмереж обмежує їх у бажанні допомагати і спілкуватися один з одним, в той час як спілкування в реальному житті допомагає людям уникнути соціальної ізольованості і формувати взаємозв'язки.

Джерело
Вернуться назад