Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > 9 лютого Україна відзначає День стоматолога: звідки взялося свято і кого вітати

9 лютого Україна відзначає День стоматолога: звідки взялося свято і кого вітати


9-02-2017, 18:00 Щорічно в лютому весь світ відзначає День стоматолога. У різних країнах святкування розкидані з 8 по 10 число.

9 лютого Україна відзначає День стоматолога: звідки взялося свято і кого вітати


Професійне свято стоматологів досить молоде. А ось стоматологія є однією з найдавніших галузей медицини. Археологи, в розкопках в Пакистані, знаходили останки людей, що жили 7 тисяч років до нашої ери, у яких в зубах були висвердлені невеликі, але ідеально рівні отвори. Тобто, деякі методи лікування зубів не змінилися за багато тисяч років.

Хоча в цілому стоматологія, як і вся медицина зробила крок далеко вперед. Саме тому і з'явився поділ на зубного лікаря і стоматолога. Зубними лікарями або дантистами, стають ті, хто закінчив медичне училище або коледж, термін навчання в якому не перевищує трьох років. Стоматологи ж мають вищу освіту і повинні витратити на навчання п'ять років, а потім ще пройти обов'язкову інтернатуру.

9 лютого Україна відзначає День стоматолога: звідки взялося свято і кого вітати

Свята Аполлонія. Покровительниця зубних лікарів.

Але чому Міжнародний день стоматолага святкують 9 лютого? Справа в тому, що в цей день католики згадують святу мученицю Аполлонію Олександрійську. Жінку, що жила в третьому столітті від Різдва Христового, катували, змушуючи відректися від християнства. Але Аполлонія витримала випробування віри. А коли їй пообіцяли, що її спалять на вогнищі, Аполлонія сама зробила крок у вогонь.

Моторошним символом Аполлонії і до цього дня залишилися щипці і вирвані зуби. Адже саме так мучили християнку. Існує повір'я, що оскільки Аполлонія сама витерпіла зубний біль, то вона може допомогти і віруючим. Потрібно вимовити "Santa Apollonia!", закликаючи святу звернути увагу на твої муки, і біль відступить.

Втім, 9 лютого вітати можна всіх практикуючих стоматологів, незалежно від їх освіти і офіційної назви спеціальності.

Джерело
Вернуться назад