Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > В Ужгороді шириться нова хвиля отруєння бездомних собак (ФОТО)

В Ужгороді шириться нова хвиля отруєння бездомних собак (ФОТО)


3-02-2017, 19:30
В Ужгороді шириться нова хвиля отруєння бездомних собак (ФОТО)
Користувачі соціальних мереж пишуть, що подекуди в Ужгороді на снігу помітні рожеві сліди - ймовірно від медичного препарату, яким отруюють собак. Тепер через це вигулювати тварин бояться і власники домашніх тварин.

Керівник зоозахисної організації "Барбос" Ірина Азізян чула про рожеві сліди, але спростовує твердження про те, що залишені вони медичним препаратом. "Про Заходу" вона розповіла, що радилася з ветеринаром і той підтвердив, що труять собак таблетками, які не мають кольору і не залишають ніяких слідів. Тому стосовно цього паніки піднімати не варто.

Інше популярна нині у соцмережах думка – що отруєння собак є помстою за історію, яка трапилася 29 січня на вулиці Капушанській. Як повідомляв "Закарпатський кореспондент" раніше, домашній пес, не реагуючи на свою господарку, накинувся біля під'їзду на таксу, яку вигулювала 79-річна жінка. Такса з розірваним животом одразу померла, бабусю, котра намагалася врятувати свого улюбленця, великий пес теж покусав. Історія розлетілася Ужгородом, тож цілком могла спровокувати догхантерів.

От тільки Ірина Азізян у те, що цей випадок якимось чином пов'язаний з отруєнням псів, не вірить. Каже, що, по-перше, собака, який загриз таксу, був не безпритульним, а домашнім, а, по-друге, випадки отруєнь в Ужгороді трапляються регулярно, раз на кілька місяців, іноді частіше, іноді – рідше. Як правило, це поодинокі, цілеспрямовані спроби вбити собаку, яка заважає у дворі чи районі. Останнє масове отруєння, коли на вулицях знайшли одразу п'ятьох мертвих безпритульних собак, сталося у липні 2016-го.

У соцмережах нині активно розповсюджують заклики, що, як і скільки треба вколоти отруєній тварині для порятунку. Однак, як пояснили нам зоозахисники, цих препаратів зовсім недостатньо для того, щоб врятувати від отруєння. Це перший крок, котрий може збільшити шанси тварини на одужання, однак головне – її треба піймати і терміново відвезти до ветеринара. Лише фахівець зможе виходити отруєну собаку, адже їй потрібно деякий час ставити крапельниці, колоти спеціальні препарати, доглядати тощо.

У поліції ситуацію коментують: якщо громадяни бачать у місті отруєну собаку, варто одразу ж зателефонувати за номером "102" і викликати наряд. За гарячими слідами завжди є більша вірогідність розкрити злочин.

В Ужгороді шириться нова хвиля отруєння бездомних собак (ФОТО)

Вернуться назад