Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Закарпаття в зоні ризику: відомий педіатр просить не ігнорувати спалах кору в Румунії

Закарпаття в зоні ризику: відомий педіатр просить не ігнорувати спалах кору в Румунії


2-02-2017, 19:43 Закарпаття в зоні ризику: відомий педіатр просить не ігнорувати спалах кору в Румунії
За повідомленням румунських мас-медіа у 34 округах цієї країни зафіксовано спалах кору. Кількість захворілих внаслідок епідемії перевищив дві з половиною тисячі осіб, а 14 людей померли. Зважаючи на те, що Закарпаття межує з деякими округами Румунії, та беручи до уваги високу заразність кору ризик поширення інфекції є досить високим.
Відомий педіатр Комаровсткий оприлюднив у себе на сторінці інформацію щодо епідемії кору із застереженям, що не варто ігнорувати превентивні міри запобігання подібним хвробам.
"Хочется написать что-нибудь хорошее, извините, не получается.
Но, поскольку в отечественных СМИ тишина, вынужден вас побеспокоить.
В Румынии эпидемия кори.
На рисунке (все ссылки с источниками внизу) красными точками отмечены очаги болезни. Я дорисовал, чтоб не особо сведущие в географии читатели смогли оценить, где та «далекая» Румыния и где Украина.
Последняя информация на местном (румынском) сайте Министерства здравоохранения была от 16 декабря 2016!!! С тех пор тишина. 16 декабря они сообщили про 1725 подтвержденных случаев болезни и о том, что погибли 7 детей.
Румынские СМИ 26 января 2017 года информируют о том, что корь зарегистрирована в 34 округах страны, заболело более 2300 человек, погибло 14, но есть 15-й умерший, ждут лабораторного подтверждения — сознательно привожу столько ссылок, поскольку поверить во все это сложно, особенно в молчание наших СМИ.
Самое же уникальное в том, что сайт ВОЗ в свою очередь тоже молчит.
Ниже ссылка на официальную страницу сайта ВОЗ, информирующую о вспышках инфекционных болезней.
24 января информация о вспышке гепатита Е в республике Чад — 693 случая, в том числе 11 с летальным исходом.
26 января — в Саудовской Аравии 9 случаев Ближневосточного респираторного синдрома, 2 закончились смертью.
О Румынии ничего. Всего 2000 км от Женевы до Бухареста. В 2000 км от штаб-квартиры ВОЗ 2300 заболевших и 15 умерших. Тишина!
Похоже на Восточной Европе, с ее особо активными борцами с вакцинацией, поставили жирный крест. Да и если дети не нужны собственным правительствам, чего ж тут суетиться.
ГЛАВНЫЙ ВЫВОД: наши дети никому особо не нужны. Ни МОЗу, ни ВОЗу, ни… (список можете сами продолжить). Ребята, оторвитесь от телевизора (про язык, праздники, импорт книг, эмблему Евровидения досмотрите потом). Поинтересуйтесь, привит ли ваш ребенок от кори. Если нет — подсуетитесь!
Подробная информация о кори здесь: https://www.youtube.com/watch?v=awlHzf9HLSQ
Источники информации:
Рисунок отсюда - http://www.vaccinestoday.eu/…/romania-measles-outbreak-kil…/
Сайт Румынского МОЗ - http://www.ms.ro/…/ministerul-sanatatii-a-luat-masuri-supl…/
Румынские СМИ - http://www.evz.ro/epidemie-de-rujeola-in-romania-peste-2300…;
https://flutrackers.com/…/me…/760824-romania-2016-17-measles
ВОЗ - http://www.who.int/…/…/26-january-2017-mers-saudi-arabia/ru/"
Закарпатські медики також звертають увагу батьків, що потрібно обов'язково щеплювати дітей. Тим більше вакцин у наявності предостатньо.

За підсумками 2016 року серед населення Закарпатської області виконано обсяг профілактичних щеплень проти кору, в цілому по регіону план вакцинації — на 33%, а план ревакцинації – на 25%.

Довідково:

При перших симптомах захворювання необхідно звертатися до лікаря, оскільки зволікання та самолікування може мати фатальні наслідки.

Кір — це висококонтагіозне (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання. В основному на кір хворіють нещеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кіром, та не отримали вакцину проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції.

Джерелом інфекції є хвора на кір людина з моменту появи перших ознак хвороби до п'ятого дня від початку висипань. У випадку зараження, після контакту із хворим проходить від 7 до 17 днів, перш ніж хвороба проявиться (інкубаційний період).

Кір — це повітряно-краплинна інфекція. Вірус потрапляє в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очі від хворої людини, яка поширює його при диханні, розмові, чханні і кашлі.

Вірус кору з потоком повітря легко потрапляє в сусідні приміщення й навіть на різні поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини, — тому заразитися можна, просто перебуваючи в одному будинку із хворим. Однак вірус швидко гине в зовнішньому середовищі, тому поширення інфекції через предмети (постільну білизну, одяг, іграшки), а також через третіх осіб, що контактували із хворим, практично неможливо. Приміщення, де перебував хворий кором, досить провітрити, щоб у ньому можна було перебувати без ризику заразитися, дезінфекція не потрібна.

Детальніше у коментарях головного лікаря Закарпатської обласної клінічної інфекційної лікарні Михайло Поляка:



Вернуться назад