Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Кому можна і кому не можна купатися на Водохреща

Кому можна і кому не можна купатися на Водохреща


19-01-2017, 08:18
Кому можна і кому не можна купатися на Водохреща


В першу чергу купання в ополонці на Водохреща підходять здоровим загартованим людям, які готуються до нього не один місяць. У той же час жінки, діти та літні люди, навіть маючи відмінне здоров'я, повинні добре подумати, перш ніж купатися в крижаній воді. Українські Новини зібрали для вас підбірку аргументів про те, кому можна і кому не можна купатися на Водохреще.

До Водохресних купань потрібно підходити з особливою підготовкою.

Як представники церкви, так і медики, сходяться в думках про те, що купання у крижаній воді у це свято – далеко не обов'язковий захід. Але якщо людина дійсно вирішив, що повинен зануритися в ополонку на Водохреща, він повинен заздалегідь підготуватися. У першу чергу потрібно стежити за своїм здоров'ям – якщо за кілька тижнів до Хрещення підхопити застуду, то краще не купатися, навіть якщо до цього рік гартувався в холодній воді і думаєш, що від одного такого разу нічого не буде. У другу чергу, до Хрещення обов'язково потрібно підходити як до священнодійства – ми очищаємо не тільки тіло, але й дух. Тому зануритися у воду чоловік повинен зі світлими думками та без гучних нецензурних виразів, а значить, до цього моменту він повинен гарненько себе налаштувати морально.

Люди з хронічними захворюваннями в окремих випадках теж можуть долучитися до купання в ополонці.

До купання взимку потрібно ставитися як до шокової терапії, яку здатний витримати не кожен здоровий чоловік. Але навіть люди з хронічними захворюваннями можуть викупатися, попередньо порадившись з лікарями та представниками церкви. Чоловік повинен правильно оцінити свої можливості, і, якщо йому дозволяє його стан, він зобов'язаний розрахувати час свого перебування під водою.

Є перелік захворювань, з якими купання в ополонці на Водохреща категорично заборонено.

І список цих захворювань, на жаль, дуже довгий. В першу чергу в групу "ризику" входять люди, які страждають серцево-судинними захворюваннями, з ураженням органів дихання, інфекційними захворюваннями, захворюваннями статевих органів (як у чоловіків, так і у жінок).

Купання в ополонці шкідливо не тільки людям з фізичними захворюваннями.

Також не варто купатися тим, у кого є психосоматичні розлади, хто страждає від безсоння, схильні до невротичних реакцій, отримують психологічну допомогу або знаходяться на обліку у психіатра.

Здорова людина може купатися в ополонці, якщо не їла напередодні дієтичні продукти.

В крижаній воді організму необхідна енергія. А дієтичні хлібці і фрукти навряд чи зможуть її дати в потрібній кількості. Крім того, у фруктах багато вітаміну С, який разом з кортизолом, що виділяється з надниркових залоз при зануренні в холодну воду, можуть придушити імунітет. Хороший приплив енергії для організму напередодні купання можуть дати сало з чорним хлібом, горіхи, курага та родзинки.
Вернуться назад