Закарпатський кореспондент > Кримінал / Останні новини / ukrnet > На Закарпатті підприємець намагався вивезти у ЄС 11 вагонів лісу за "липовим" документом

На Закарпатті підприємець намагався вивезти у ЄС 11 вагонів лісу за "липовим" документом


28-12-2016, 10:43 Прокуратурою Закарпатської області оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення - підробка та використання завідомо підробленого документа (ч. 4 ст. 358 КК України) підприємцю, який використав підроблений сертифікат для вивезення за межі митної території України в країни ЄС ялинок та ялиць.

На Закарпатті підприємець намагався вивезти у ЄС 11 вагонів лісу за "липовим" документом


Про це повідомила прес-служба прокуратури Закарпатської області.

Йдеться про ситуацію із зупиненими активістами восени цього року в м. Чоп вагонами, у яких намагалися вивезти за кордон велику партію хвойної деревини.

Слідством встановлено, що фізична особа-підприємець, з метою вивезення за межі митної території України товару «деревина паливна», використав завідомо підроблений документ – сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів.

Зокрема, підприємець, для одержання сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, подав до Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства заяву з товарно-транспортними накладними на товар – дрова хвойних порід ялина, ялиця у якій містилася неправдива інформація.

Отримавши сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, зазначивши ньому недостовірну інформацію у подальшому, підприємець, серед поданих до декларування та митноого оформлення вантажів документів, надав і підроблений сертифікат.

Згідно Експертного висновку Закарпатської торгово-промислової палати складені на партію товару, на яку було видано Сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій зафіксовано довжину дров, яка не відповідає зазначеній у поданому сертифікаті. Тобто це підтверджує, що відомості, які містяться у поданому підприємцем сертифікаті не відповідають фактично завантаженому в 11 залізничних вагонів товару.
Довідка: ч. 4 ст. 358 КК України - використання завідомо підробленого документа - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
Вернуться назад