Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Закарпатські рятувальники розповіли як безпечно запускати феєрверки і петарди

Закарпатські рятувальники розповіли як безпечно запускати феєрверки і петарди


27-12-2016, 15:34 Ефектні салюти і феєрверки є частиною неповторної новорічної атмосфери. Однак, щоб не спричинити пожежу і не отримати травму, слід пам'ятати основні правила безпеки при застосуванні піротехніки

Закарпатські рятувальники розповіли як безпечно запускати феєрверки і петарди


Найочікуванішими й найзагадковішими святами в році є Новий Рік та Різдво Христове. За правило‚ вони не обходяться без піротехнічних виробів у вигляді петард‚ салютів та феєрверків. І не дивно‚ що коли небо ефектно розквітає різноколірною гамою феєрверків‚ то якось не думається‚ що ця картина, яка задаровує своєю красою, може приховувати у собі небезпеку...

На жаль, рятувальники можуть розповісти про багато випадків, коли через власну недбалість під час користування новорічною піротехнікою, люди через пожежу не лише позбувалися нажитого роками, а й травмувалися, чи навіть помирали. Як повідомляє У ДСНС України у Закарпатській області, на початку грудня до Мукачівської дитячої лікарні було госпіталізовано 14-річного хлопчика, мешканця с.Кушниця Іршавського району, який отримав опіки та травматичну ампутацію пальців правої кисті руки внаслідок необережності при користуванні піротехнічним виробом

Аби цього не сталося, необхідно дотримуватися основних правил безпеки при застосуванні піротехніки.

Насамперед, у жодному разі не купуйте петарди й феєрверки на стихійних ринках, в електричках чи підземних переходах, а тільки в магазинах, що мають державну ліцензію на продаж піротехніки. Придбана з рук піротехнічна іграшка може розірватися вже в момент підпалу, а як вона діятиме в процесі спалювання порохової суміші – взагалі неможливо передбачити.

Якщо Ваше знайомство з піротехнікою тільки починається, не поспішайте купувати великих і не дуже зрозумілих виробів – вони можуть принести неприємні сюрпризи. Краще перейти до них, маючи досвід поводження з піротехнікою.

Вибираючи піротехнічні іграшки, зверніть увагу на їх зовнішній вигляд. Забороняється використовувати вироби, які мають дефекти: зіпсовані, підмочені, з тріщинами та іншими пошкодженнями корпусу або гніту. Бавлячись з уже купленою піротехнікою, не намагайтеся дізнатися, що у ракети всередині. Не виключено, що Ваша цікавість може коштувати Вам життя.

Вдома зберігайте феєрверки в сухому і прохолодному приміщенні, щоб уникнути їх займання. Тримайте піротехніку подалі від нагрівальних приладів і не сушіть на батареях відсирілі вироби.

Перед запуском салюту ретельно прочитайте інструкцію з використання й оберіть майданчик для «стрілянини». Запускати феєрверки слід на відстані не менше 100 метрів від будинків та інших об’єктів. Пам’ятайте, що не можна працювати з піротехнічними виробами у нетверезому стані й викурюючи цигарку.

Запалюючи феєрверк, не нахиляйтеся над ним, а постарайтеся відразу ж відійти на безпечну відстань – 30-50 метрів. До будь-якого піротехнічного виробу підходьте мінімум через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не наближатися ще довше.

Якщо салют не спрацював, не підходьте до нього раніше 10-ти хвилин, оскільки існує велика вірогідність запізнілого вибуху. Не збирайте залишки ракет, що впали на землю – вони можуть вибухнути у Вас в руках, і в жодному разі не кладіть їх до кишені, оскільки це може призвести до трагічних наслідків.

А найголовніше, пильно стежте за дітьми й не дозволяйте їм ігри з піротехнікою.

Піротехніку, яка спрацювала, гасіть, дотримуючись усіх можливих застережних заходів. Найкраще закидати її снігом. У жодному разі не знищуйте непридатні петарди в багатті або в печі. Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки такий: залийте її водою на дві години і лише після цього викиньте разом зі звичайним сміттям.

Будьте обережні! Бережіть себе і своїх близьких!


Закарпатські рятувальники розповіли як безпечно запускати феєрверки і петарди

Вернуться назад