Закарпатський кореспондент > Кримінал / Останні новини / ukrnet > Як не стати жертвою кишенькового злодія: поради від правоохоронців

Як не стати жертвою кишенькового злодія: поради від правоохоронців


15-12-2016, 13:52 Закарпатська поліція розкриває 25% кишенькових крадіжок при 13% загальноукраїнського показника. І все ж злочину легше зарадити, ніж потім його розкривати

Як не стати жертвою кишенькового злодія: поради від правоохоронців


Як повідомляє відділ комунікації поліції Закарпатської області, кишенькові крадіжки відносяться до категорії злочинів, які найважче розкривати. Аби довести вину «щипача», його слід затримати «на гаманці», тобто в момент крадіжки. Однак ця категорія злодіїв дуже обережна й, так би мовити, професійно грамотна. Уміння непомітно витягнути з кишені чужий гаманець і зникнути з місця скоєння злочину злодіями відточується роками, під час «тюремних університетів». Недарма в радянські часи найбільше «злодіїв у законі» виходило саме з кишенькових крадіїв, які вважалися елітою злочинного світу.

Нині часи хоч і змінилися, проте крадуть і далі. За статистикою, найбільше кишенькових крадіжок стається в переповненому громадському транспорті, на ринках, у місцях масового відпочинку, в закладах, де продають алкогольні напої тощо. Окрім гаманців, кишенькових злодіїв приваблюють і дорогі мобільні телефони.

Проблема в розкритті цього виду злочинів полягає ще й в тому, що не всі потерпілі звертаються з заявами в поліцію. Часто людина й сама не знає, де вона втратила свій гаманець чи телефон, і чи дійсно його вкрали. Або сума вкраденого не спонукає жертву йти в поліцію.

За статистикою 11 місяців, закарпатська поліція розслідує понад три десятки кишенькових крадіжок. Десяток із них уже розкрито. До речі, відсоток розкриття злочинів цієї категорії в нас складає 25% при 13% в середньому по Україні.

Найбільше кишенькових крадіжок цьогоріч скоєно в м.Мукачеві – 21. Місцями найбільшого ризику там є продуктові ринки, а також великий речовий ринок ГІД, куди приїжджають покупці з усієї області.

В поліції існує картотека самих кишенькових злодіїв, яка суттєво допомагає в розкритті злочинів цієї категорії. Особи більшості «щипачів» поліції добре відомі. Окрім місцевих, дошкуляють «гастролери» зі Львова та Одеси.

А тепер – поради від правоохоронців, як не стати жертвою кишенькового злодія.

Їдучи в переповненому автобусі, тримайте гаманець, мобільний телефон чи інші цінні речі не в сумочці, задній кишені джинсів, а у внутрішній кишені одягу або в руці.

Ідучи за покупками по ринку чи в супермаркеті, не кладіть зверху в корзинку гаманець чи барсетку, що може спокусити злодія.

У розважальних закладах не «світіть» великі суми грошей. Розраховуючись за придбане, краще дайте потрібну суму дрібними, а не великими купюрами. Бо не виключено, що за вами пильно спостерігає чиєсь недобре око.

Перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, не заводіть сумнівних знайомств у барі чи на вулиці.

Настають Новорічно-Різдвяні свята. У цей період кишенькові злодії особливо активізуються, приїжджають «гастролери» з інших регіонів. Найбільша група ризику – це покупці на ринках, в супермаркетах, на оптових складах, у місцях масового скупчення людей. У передсвятковій метушні, коли всюди черги й люди забувають про обачність, легко стати жертвою злочинців. Тож будьмо обережними.

Якщо ж вас таки обікрали, не панікуйте, а відразу телефонуйте на 102. Чим швидше надійде повідомлення від потерпілого, тим більше шансів затримати самого злочинця.

На завершення нагадаємо, що за скоєння кишенькової крадіжки можна потрапити в місця позбавлення волі строком до 3 років.
Вернуться назад