Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Покипіти в чані і пролізти крізь ущелину: як дешево й незвично зустріти 2017-й

Покипіти в чані і пролізти крізь ущелину: як дешево й незвично зустріти 2017-й


6-12-2016, 19:39 Підбірка дивовижних місць в Україні для святкування Нового року на будь-який смак і бюджет. Новий рік – це завжди особливий час, коли проаналізувавши свої успіхи і промахи й накресливши нову дорожню карту, сміливо вирушаєш у майбутнє. Отож я завжди особливо ретельно вибираю місце, де ж його зустріти, але ще прискіпливіше – з ким.
Покипіти в чані і пролізти крізь ущелину: як дешево й незвично зустріти 2017-й

Отож згадавши, де я була і що бачила, перечитавши безліч інтернет-ресурсів, я виокремила п'ятірку найбільш незвичайних місць для святкування Нового року на будь-який смак і бюджет.

Свято для відлюдника
Покипіти в чані і пролізти крізь ущелину: як дешево й незвично зустріти 2017-й

Село Дземброня – це найвисокогірніший населений пункт України. У селі живе десь 250 людей, але хати розтяглися на 10 кілометрів. Тому майже кожен будинок має особистий схил. Через село протікає річка Чорний Черемош і ділить його навпіл. Навкруги його оперізують смереки, отож вигляд відкривається дивовижний із будь-якого будинку.

Тому й дістатися сюди нелегко, але можливо. Спочатку треба доїхати потягом до Івано-Франківська, далі – автобусом до смт. Верховина. Звідти о 17 годині відходить прямий рейс до Верхньої Дземброні або ж о 13:00 та 19:00 – на Шибене. Треба вийти на зупинці Нижня Дземброня, звідки – 4 кілометри пішки до Верхньої Дземброні. Загалом, дорога в обидва боки обійдеться приблизно в 400-500 гривень.

Коли влітку я ходила в похід на гору Піп Іван, то на зворотному шляху зайшли в крамницю в Дземброні. Там бабуся скупила все, що очі бачили, вклала у велику клітчату сумку, закинула на плече і полізла вгору до хати. Подумалося мені тоді, що, мабуть, раз на тиждень спускається "в люди". Отож якщо вам хочеться зустріти Новий рік у тиші, спокої і гармонії з природою, то Дземброня – ідеальний варіант. Ціни на оренду кімнат дуже демократичні – від 70 і до 400 гривень з особи, можна знати й окремий будиночок на 6 спальних місць із купелями, сауною і СПА-басейном. Їжу можна замовляти в господарів садиби, ціна стартує від 100 гривень за дворазове харчування. Можна й самим готувати, проте цей варіант не найкращий, адже до магазину дістатися важко: всі садиби розташовані на пагорбах, які взимку засипає снігом. Новорічний святковий стіл також господарі пропонують приготувати для вас. Така послуга коштує від 200 до 500 гривень.

Щодо розваг в найвисокогірнішому селі України, тут все зрозуміло. За кілька години можна дістатися на вершину гори Вухатий Камінь, ну а сміливіші можуть піднятися на одну із найвищих гір українських Карпат. Бо саме з Дземброні бере початок маршрут на двотисячник Піп Іван Чорногірський.

Новий рік у середньовічному замку
Покипіти в чані і пролізти крізь ущелину: як дешево й незвично зустріти 2017-й

Новий рік із Середньовіччя можна зустріти в Кам'янці-Подільському. Дорога в обидва боки із Києва коштує від 200 гривень. Ціна на оренду кімнати в хостелі стартує від 60 гривень із людини, а винайняти квартиру на свята можна від 200 гривень. Саме місто невеличке, тому можна просто прогулятися, роздивляючись визначні місця. А подивитися в Кам'янці-Подільському, дійсно, є що. Здебільшого вся краса зосереджена в старій частині міста, яка відділена від нової каньйоном і річкою Смотрич. Роздивитися всю цю красу також можна з висоти пташиного польоту, адже місто також відоме як центр повітроплавання. І якщо є бажання і 2000 гривень, можна піднятися на повітряній в небо.

Все старе місто – це великий музей під відкритим небом. Обов'язково раджу запланувати кілька годин, щоб пройтися вузькими вуличками і роздивитися унікальну архітектуру старого Кам'янця. Вона, звісно, розсипається, але в цьому є щось магічне. Особливо слід звернути увагу на кафедральний костел святих Апостолів Петра і Павла й арку, яка здійснює бажання, вірменську церкву Святого Миколая, парк закоханих, розташований біля Замкового мосту. Також варто спуститися в Смотрицький каньйон і зайти в Руську браму. І, звичайно, не можна оминути перлину Кам'янця-Подільського – середньовічну фортецю. У вежі Кармелюка, що на території замку, розташована затишна гончарня, де ви своїми руками із поміччю майстрів зможете виліпити новорічний подарунок рідним чи аксесуар для застілля.

Зустріти Новий 2017 рік під бій курантів із святковою шоу-програмою, лицарями і фуршетом можна в одній із 7 чудес України обійдеться в 1200 гривень. Такий святковий тур організовує один із готелів міста.

Також агентства пропонують тури до Кам'янця-Подільського із екскурсіями самим містом, фортецею, а також поїздкою в Хотин, у печеру Кришталева і Меджибізький замок. Такі тури тривають 3-4 дні і коштують від 3 тисяч гривень із проїздом.

СПА-відпочинок у закарпатських чанах
Покипіти в чані і пролізти крізь ущелину: як дешево й незвично зустріти 2017-й

Лумшори – ще одна знахідка Карпат. Це невеличке гірське село в Закарпатської області на ріці Туричка. Відоме воно не лише мальовничими краєвидами, а й СПА-відпочинком по-українськи. Головна цінність тут – це цілющі джерела з мінеральною водою, яка містить сірководень. Пити її не можна, а от приймати ванни – саме те. Точніше чани – великий котел на вогні, в який набирають воду. Їх в околицях чимало. Отож СПА по-закарпатськи виглядає так – ви сидите на кострі у величезній "ванній" із мінералкою під відкритим небом, перед вами відкривається дивовижний краєвид на річку. До того ж такий релакс має чудодійний вплив на опорно-рухову систему.

Про цілющі властивості лумшорської води навіть ходять легенди. Після кількох таких процедур можна повернути собі втрачену рухливість, зняти біль у суглобах, залікувати старі рани, а також омолодити шкіру і позбутися стресу, який просто став синонімом життя у великому місті. Ціна процедур коливається від 300 до 500 гривень.

Купання в чанах – це не єдині розваги в Лумшорах. Любителі зимових веселощів можуть досхочу накататися і на санчатах, і на лижах, і на сноуборді. У селищі також діє канатно-буксирна дорога типу бугеля. Її довжина сягає 300 метрів. До того ж можна вирушити підкорювати нові вершини. Найцікавіші із маршрутів – гора Соколець, її висота 953 метри над рівнем моря, подорож у печеру "Дірявий камінь" і до водопадів ц самому селі Лумшори і в урочищі Шипіт.

Аби дістатися до гірського селища, треба потягом доїхати до Ужгорода, а далі маршруткою до уомшорів, яка відправляється з вул. Фединця. Загалом, дорога з Києва до Лумшорів і назад обійдеться від 400 гривень. Винайняти житло можна від 125 гривень із особи. Також можна замовити екскурсійний кілька денний тур, в який входитиме відвідини Берегового, Мукачево, Ужгорода, Славського, Лумшорів, Чудієво – маршрути дуже різні й цікаві. Вони коштуватимуть 2 тисяч гривень, однак це ціна без вхідних квитків і харчування.

Новий рік по-королівськи
Покипіти в чані і пролізти крізь ущелину: як дешево й незвично зустріти 2017-й

Недалеко від Києва, за 86 кілометрів, розташоване старовинне місто Радомишль. І в місті тім є вишуканий замок – і навіть говорячи про нього мимоволі згадуєш про гарні манери. Таке відчуття, що аристократичністю тут навіть стіни просякнуті.

Замок-музей Радомисль стоїть на мальовничому острові із ландшафтним парком і двома природніми водоспадами. У цих півтораметрових кам'яних стінах можна і зустріти Новий рік. На вибір гостям пропонують забронювати в замку атмосферну кімнату, стилізовану в традиціях ХVII-XVIII століття. Крім королівської трапези в камінній залі, ви зможете відвідати музей домашньої ікони із унікальною колекцією, яку більше ніде й не побачите. Також можна завітати до папірні. Вона була дуже потужною свого часу: обсяги її виробництва в 17 століття забезпечували попит усіх православних друкарень Лівобережної України. Долучитися і дізнатися секрети виготовлення паперу може кожен, відвідавши майстер-клас.

Дістатися до замку дуже просто – від станції метро "Житомирська" відправляється маршрутне таксі. Ціна проїзду в обидва боки становитиме близько 140 гривень.

Новий рік по-королівськи в замку коштує від 5700 гривень на двох. У вартість входить проживання в гостьовій кімнаті бутик-готелю зі сніданком, екскурсія, майстер-клас з виготовлення паперу за технологіями 17 століття і святкова новорічна вечеря в Камінній залі.

Печерний 2017-ий
Покипіти в чані і пролізти крізь ущелину: як дешево й незвично зустріти 2017-й

Тим, хто не хоче перейматися пошуком і купівлею вечірнього вбрання для новорічної ночі, тим, хто шаленіє від екстриму і нових гострих відчуттів, туристам або, як каже моя нова знайома, кого вкусили туристи, – раджу зустріти Новий 2017 рік в печері Млинки. Це гіпсова лабіринтова печера у с. Залісся Тернопільській області. Довжина лабіринтів сягає 40 кілометрів. Температура під землею завжди однакова – близько 10-11 градусів тепла. Похід організовують професіонали, які вас і супроводжуватимуть, направлятимуть і показуватимуть, на що дивитися і що фотографувати.

Це справжнє підземне сталактитове і сталагмітове царство. Екскурсія в печері триває від двох до шести годин. За цей час ви пройдете і проповзете близько 2,5 кілометрів. Помилувавшись різнобарвними кристалами, які створювалось протягом мільйонів років, добряче натомившись і, якщо пощастить, зустрівшись із кажанами, на вас чекатиме затишне святкування в комфортних будиночках у компанії таких же по-доброму божевільних туристів.

Зі столиці можна їхати потягом "Київ - Рахів", вийти на зупинці Чортків. Ціна проїзду - 250 гривень у два боки. Або ж замовити організований тур із трансфером, який коштуватиме від 1400 гривень. У вартість входить екскурсії в печери, прокат ліхтарика і комбінезона, проживання у спеціальній базі "Спелеохата", транспорт і харчування згідно з програмою. Тривалість такого тура – 3 дні.

Джерело
Вернуться назад