Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > Мінфін змінив правила оформлення і подачі скарг платниками податків

Мінфін змінив правила оформлення і подачі скарг платниками податків


30-11-2016, 14:26 Міністерство фінансів удосконалив процедуру порядку оформлення та подання скарг платників податків та їх розгляду органами Державної фіскальної служби. Згідно з повідомленням на сайті Мінфіну, відповідний наказ міністерства набув чинності з 25 листопада.

Мінфін змінив правила оформлення і подачі скарг платниками податків


Зокрема, тепер платники податків можуть заявляти клопотання про відкритому розгляді скарги, про присутність при розгляді скарги представників засобів масової інформації, здійснювати технічну фіксацію засідання за допомогою фото-, відеозйомки, звукозапису, знайомитися з матеріалами перевірки та адміністративного оскарження в електронній та письмовій формі, робити з них копії, виписки з допомогою технічних засобів.

При цьому контролюючий орган нижчого рівня зобов’язаний надіслати до контролюючого органу вищого рівня, який розглядає скаргу, в електронній або письмовій формі всі документи, які стосуються розгляду скарги. Це позбавить платників від необхідності “шукати” матеріали справи по різних інстанціях розгляду скарги в ДФС.

Крім того, наказом введені додаткові інструменти забезпечення об’єктивності розгляду скарги. Тепер у розгляді скарги мають право брати участь представники Мінфіну, Державної регуляторної служби та представники Ради бізнес-омбудсмена.

“Думаю, що удосконалення процедури адміністративного оскарження для платників податків є одним із важливих кроків щодо покращення співпраці ДФС і платників податків. Цей наказ підвищить довіру платників до процедури апеляційного оскарження та поліпшить якість такої процедури”, – цитуються в повідомленні слова радника міністра фінансів Яни Бугримової.

Як повідомлялося, Україна поточного року покращила свої позиції у рейтингу Світового банку Doing Business-2017, піднявшись на 3 пункти – до 80 місця з 83-го. Найбільший прогрес Україна показала на спрощення відкриття бізнесу (20-е місце з 190), найгірший – у сфері боротьби з корупцією (140-е місце з 190).

Кабінет міністрів 16 грудня минулого року ухвалив дорожню карту дерегуляції, імплементація якої дозволить Україні до 2017 року покращити свою позицію і увійти в ТОП-50 рейтингу Doing Business, а в 2018 році – увійти у ТОП-20. На поточний момент у Верховній Раді зареєстровано 39 законопроектів з питань дерегуляції. На їх прийняття, за оцінками Мінекономрозвитку, потрібно близько 6 місяців.

Джерело
Вернуться назад