Закарпатський кореспондент > Останні новини / Дозвілля > Як зміцнити пам'ять: 10 простих порад

Як зміцнити пам'ять: 10 простих порад


21-11-2016, 11:59 Якщо ви забуваєте найпростіші речі або відчуваєте труднощі, коли намагаєтеся зосередитися, то ці поради для вас

Як зміцнити пам'ять: 10 простих порад


Пам'ять має першорядне значення в нашому житті. Вона немов велика бібліотека неймовірних величин, яка вимагає догляду, відновлення та інвентаризації для хорошої роботи, передає "Сегодня".

Багато хто вважає, що наявність хорошої пам'яті – це факт, який знаходиться поза нашим контролем. Проте, хороша пам'ять – це навичка, яка вимагає розвитку і поліпшення. Перед вами прості поради про те, як зміцнити пам'ять. Їх дуже просто реалізувати в повсякденному житті.

1. Здорове харчування

Правильне харчування – це легкий і ефективний спосіб поліпшити можливості вашої пам'яті. Продукти, багаті Омега-3 жирними кислотами, овочі яскравих кольорів, фрукти та ягоди допоможуть працювати мозку більш продуктивно.

2. Контролюйте психічне здоров'я

Депресія, стрес, гнів і тривога повільно роз'їдають мозкові функції, особливо пам'ять. Ці проблеми істотно збільшують рівень кортизолу в крові, що в свою чергу підвищує відсоток гормону в мозку. Дослідження виявили, що збільшення кортизолу шкодить певним областям мозку, включаючи гіпокамп (центр закріплення пам'яті в короткостроковій перспективі), зменшуючи його продуктивність на 12-15%.

3. Уникайте рутини

Це один із найнебезпечніших ворогів нашої пам'яті. Коли ми щодня виконуємо всі справи на автоматі, наш мозок перестає отримувати стимул і мотивацію. Така одноманітність призводить до того, що інформацію ми починаємо обробляти набагато повільніше. Зрозуміло, що від щоденних обов'язків не втечеш, і тим не менше намагайтеся робити щось нове.

4. Фізична активність

Як не дивно, фізична активність допомагає не тільки підтримувати фігуру, але і є одним з рішень питання про те, як зміцнити пам'ять. Здоров'я мозку може погіршитися через різних факторів. Наприклад, ожиріння – це одна з причин інсультів і хвороби Альцгеймера. Фізичні вправи збільшують приплив крові в мозок і покращують його здібності.

5. Відпочинок

Кількість і якість сну роблять помітний вплив на здатність пам'ятати. Науково доведено, що певні частини мозку піддаються значним змінам, коли ми спимо, і пам'ять протягом цього часу ставати більш ефективною.
6. Уникайте споживання алкоголю і тютюну

Сигарети зменшують кількість кисню, що надходить в мозок, тим самим обмежуючи його діяльність. Що ж стосується алкоголю, то ні для кого не секрет, що зловживання ним на регулярній основі здатне привести до втрати пам'яті.

7. Стимулюйте свій мозок

Це ще один крок в тому, як зміцнити пам'ять. Читайте книги, журнали, розгадуйте кросворди і головоломки, грайте в настільні ігри для поліпшення пам'яті і концентрації, наприклад, шашки або шахи, почніть вивчати іноземну мову. Щоденні тренування мозку допомагають поліпшити якість таких базових процесів, як пам'ять.

8. Записуйте, щоб краще запам'ятовувати

Намагайтеся записувати те, що вам важливо запам'ятати. Це відмінний спосіб зміцнення пам'яті через повторення. Тримайте невеликий блокнот і ручку під рукою, коли слухаєте або читаєте щось важливе.

9. Використовуйте асоціації

Пам'ять дуже добре працює по асоціаціям. Напевно у вас були моменти, коли ви відчуваєте запах і згадуєте якийсь момент з життя або коли пісня викликає почуття і образи з минулого. Працювати з асоціаціями просто. Це схоже на гру. Наприклад, вам необхідно запам'ятати, що ви записалися на прийом до лікаря 10 числа на 9 ранку. Асоціація залежить від вашої фантазії. Ви можете подумати про 10 пальцях на руках і про те, що вашому племінникові 9 років.

10. Гуляйте більше на свіжому повітрі

Це ідеальний варіант – щоденні вечірні прогулянки на свіжому повітрі. Вони очищають наш розум і знижують напругу, тому що ми отримуємо фантастичні природні подразники, такі як запахи, відчуття, звуки... Все це розслабляє. Такі моменти дарують можливість спокійно згадати і оцінити минулий день.
Вернуться назад