Вхiд на сайт
Авторизацiя

В Ужгороді триває робота "Майстерні міста"

В Ужгороді триває робота "Майстерні міста"
Як просувається розробка Стратегії Ужгорода-2030, сьогодні в рамках «Майстерні міста» презентували начальник управління економіки та стратегічного планування Ужгородської міської ради Ольга Травіна та доцент, кандидат філософських наук, соціолог, голова обласної групи медіаторів Олександр Пелін.

Ольга Травіна повідомила, що завершено дуже важливий етап, який досі ніколи не брали до уваги при плануванні, як розвиватися місту – шляхом анкетування опитано ужгородців про бачення майбутнього міста, отож для врахування розробки Стратегії є думка громадськості.

Олександр Пелін зазначив, що в кілька етапів у різних формах опитано більше 500 ужгородців, у тому числі враховано громадську думку мешканців 18 мікрорайонів міста. За результатами анкетування ужгородці надають перевагу розвитку прикордонної співпраці, туризму і рекреації. Серед ризиків для розвитку Ужгорода – зростання трудової міграції за кордон, особливо молоді, хаотична забудова, яка псує архітектурну спадщину. Олександр Пелін наголосив, що анкетування, опитування також засвідчило значний інтелектуальний потенціал, присутній в Ужгороді.

Порівняння відповідей в форматі «що було» і «що буде» засвідчило, що ужгородці вважають необхідним насамперед вирішувати питання логістики, в широкому сенсі, ефективного використання бюджету через конкретні проекти, надання якісних послуг мешканцям і гостям Ужгорода, впровадження інновацій, розвиток рекреації і туризму.

Більш широко аналітичний звіт за результатами опитування громадської думки, а також напрямки розвитку міста представлять 11 червня на зібранні, куди запрошують не лише науковців-розробників стратегії, а й представників громадських організацій, активістів, підприємців, депутатів та й загалом усіх зацікавлених.

Планується обговорити чимало складових майбутньої Стратегії Ужгорода – теми Генерального плану, мікропланування територій, План сталого енергетичного розвитку Ужгорода, зокрема з конкретними кроками для його реалізації, SWОТ-аналіз (порівняння слабких та сильних сторін), економічний аналіз міста тощо.
Ольга Травіна також нагадала, що чимало матеріалів щодо Стратегії розміщено на офіційному сайті Ужгородської міської ради, запросила долучатися з пропозиціями, доповненнями.

Якщо у попередні роки напрацьовані стратегії лягали в шухляди і не виконувалися, то «Стратегія розвитку Ужгорода 2030» після затвердження на сесії міськради стане обов’язковою до виконання усіма структурними підрозділами виконавчої влади, в управлінні економіки та стратегічного планування буде посадова особа, яка відповідатиме за постійний моніторинг виконання документу, підготовку звітів тощо.

Сьогодні 4-й, передостанній день, «Майстерні міста», нині і завтра ще відбудеться чимало цікавих дискусій, заходів. Запрошуємо на набережну Незалежності біля будівлі колишнього «Укртелекому», - повідомляють в Ужгородській міській раді.

Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: