Вхiд на сайт
Авторизацiя

Без трудового договору не пускають: "євробляхи" почали перевіряти жорсткіше

Без трудового договору не пускають: "євробляхи" почали перевіряти жорсткіше
У власників європейських автомобільних номерів з'явилися проблеми на кордоні

Митники не пускають в країну українців на авто з литовськими номерами. З водіїв запитують трудовий договір, завірений біржею праці Литви. Така вимога набула чинності 17 травня. Як відомо, справа в тому, що часто українці ввозять авто на єврономерах, реєструючи машину на іноземну компанію. Фірма оформляє покупцеві довіреність на водіння, вказуючи українця своїм співробітником.

Б/в машини ввозять в обхід закону - так дешевше. Ford Fiesta 2006 року в Литві можна купити за 1500 євро. Законно розмитнити такий автомобіль не можна - він старше 2010 року. В Україні такий же Ford Fiesta коштує 4800 євро. Тому українці готові доплатити фіктивній фірмі 1000 євро, а не купувати авто новіше і дорожче.

Зараз в країні більше 425 тис. авто з іноземною реєстрацією. Більше половини з них знаходяться в країні незаконно - і це тільки по офіційними даними. Активісти називають цифру в рази більше - півтора мільйона авто на єврономерах.

"Нас не пускали через договір. Вимагали трудовий договір про те, що я працюю на фірму. Я показав довіреність, документи, що всі дозволи є, їзда по Євросоюзу, все з печатками", – розповідає на камеру активісту "АвтоЄвроСили" чоловік за кермом автомобіля на литовських номерах.

Тепер українці, які водять машини, зареєстровані в Литві, повинні мати трудовий договір. Таке пояснення прикордонники отримали від Міністерства закордонних справ.

Якщо українець має довіреність від литовської компанії і користується її автомобілем - значить, він працевлаштований в цій фірмі, йдеться в листі, який показували прикордонники водіям. Тому такий українець повинен мати дозвіл на роботу в Литві і трудовий договір з компанією. Якщо документів немає, то машину можна не пропускати.

"Зазначена вимога набирає силу з 9 години 17.05.2018", – йдеться в листі.

Офіційної інформації про нововведення немає. Поки про це свідчать фото листи і відео з пропускних пунктів від активістів. У прес-службі МЗС попросили час на відповідь.

Після початку затримок на кордоні до КПП почали під'їжджати активісти з юристами. Деяким автомобілям на литовській реєстрації вдалося проїхати. За словами активістів "АвтоЄвроСили", лист не має юридичної сили, а інших документів водіям не пред'явили.

Як вирішити проблему з євробляхами
Вимагати трудовий договір - не допоможе, вважає Олег Назаренко, гендиректор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів.

Якщо закрити ввезення автомобілів псевдоспівробітникам фірм, стане більше псевдотранзитників - іноземців, які можуть приїжджати на автомобілі в Україні на рік. За словами Назаренка, існує 12 схем ввезення машин в обхід розмитнення. Закриють ці схеми - з'являться інші.

"На самом деле для прекращения ввоза авто без уплаты налогов надо просто существенно снизить налоги на импортные авто. Тогда украинцы перестанут платить по 900-1400 евро "бляхобизнесменам" за организацию ввоза блях, а лучше заплатят эти же деньги в бюджет. Но тогда организаторы схем и их крышеватели потеряют доходы, поэтому они сейчас делают все, чтобы налоги на автоимпорт не были снижены", – считает Назаренко.

Але в парламенті поки не йдеться про зниження ставок податків на розмитнення авто не йде. Замість цього Рада хоче зробити як в Молдові. Для цього пропонують дозволити українцям, які вже ввезли автомобілі на єврономерах, розмитнити машини за пільговим акцизом. Разом з тим депутати пропонують посилити правила ввезення авто для українців. Але поки обговорення цього законопроекту призупинилося.

Адвокат по митному праву Ольга Ніколаєнко відзначає, що в Україні законодавство дозволяє боротися з нелегальними авто штрафами та конфіскацією. Однак в країні слабо взаємодіють митна служба і поліція.

"Полиция не может отследить, в каком режиме и на каких основаниях находится тот или иной автомобиль с иностранной регистрацией. Есть морально-этическая проблема: мы понимаем, что граждане могут и должны пользоваться дешевыми авто, а с другой стороны – есть международные обязательства и правовые нормы. Поскольку государство заняло бездеятельную позицию, проблема наращивается, как снежный ком. Уже сейчас собственники нерастаможенных авто требуют особых условий. По закону нужно составлять протоколы и изымать такие автомобили. Законодательно все урегулировано, но ничего не выполняется",– говорит исполнительный директор объединения "Таможенные адвокаты".

Джерело


Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: