Вхiд на сайт
Авторизацiя

Обласні депутати Закарпаття звернулися до Гройсмана з питаннями, що стосуються забезпечення протипаводкового захисту в області

Обласні депутати Закарпаття звернулися до Гройсмана з  питаннями, що стосуються забезпечення  протипаводкового захисту в області


Враховуючи нагальну необхідність комплексного вирішення питань, пов'язаних із забезпеченням у Закарпатті протипаводкових заходів, обласна рада на першому пленарному засіданні 10-ї сесії ухвалила рішення "Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо шляхів вирішення питань із забезпечення протипаводкового захисту в області" та скерувала його до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.

У документі зазначається: "Депутати Закарпатської обласної ради висловлюють вдячність за оперативний розгляд поданих облдержадміністрацією матеріалів та підписання відповідного доручення від 29.01.2018 № 2884/1/1-18 про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що склалася 15-17 грудня 2017 року на території Закарпатської області.

Документи пройшли розгляд комісії ДСНС України і експертну оцінку Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Згідно з регламентом матеріали повинні отримати ще оцінки у Міністерстві економічного розвитку та торгівлі та Міністерстві фінансів України, а це може зайняти час, необхідний для проведення в літній міжпаводковий період всього комплексу першочергових відновлювальних робіт протипаводкового захисту населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод.

Враховуючи оцінку протипаводкових об'єктів, зруйнованих паводками, потребу проведення невідкладних (першочергових) робіт з їх відновлення, просимо прискорити розгляд питання про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету України.Позитивне вирішення зазначеного питання – черговий крок у відновленні фінансування протипаводкової програми у Закарпатті".

Далі в Зверненні наголошується, що Українські Карпати і Закарпаття відносяться до зливонебезпечних районів Європи. Тому тут завжди є потенційна небезпека виникнення паводків. Дослідження науковців показують, що паводки в Карпатах повторюються 4-5 разів на рік. Їх катастрофічні прояви спостерігались і протягом попередніх століть. Але у періоди підвищеної водності територій та загальної геофізичної активності вони відбуваються з особливо часто. Саме такий період триває з 90-их років минулого століття і Закарпаття з року в рік дедалі більше потерпає від руйнівної сили катастрофічних повеней, запобігання наслідкам яких практично неможливе через постійну нестачу фінансового ресурсу упродовж тривалого часу. Не фінансується і виконання програми запобігання повеням "Тиса", завдяки якій свого часу Закарпаття було суттєво убезпечено від руйнівних наслідків стихії.

"Доводиться констатувати, що дамби практично усіх річок краю не в змозі повноцінно виконувати захисну функцію, відтак існує постійна загроза зсувних процесів у гірській місцевості, вимивання родючих грунтів, небезпека життю населення і гостей краю, руйнування транспортної інфраструктури області тощо. Все це вкрай негативно позначається на екології та економіці краю, а також інвестиційній привабливості як Закарпаття, так і України в цілому.

На сьогодні питання постають вже настільки гостро, що вирішити їх можна тільки комплексно за умови невідкладної серйозної уваги на загальнодержавному рівні. Адже саме своєчасне, адекватне і дієве реагування на виклики – запорука успіху в подоланні проблеми, що дозволить уникнути біди та необґрунтованих видатків у майбутньому.

З огляду на важливість питання, ми, депутати обласної ради, просимо, вельмишановний Володимире Борисовичу, Вашого сприяння щодо прийняття Кабінетом Міністрів України рішення з визначення проблеми катастрофічних паводків у Закарпатській області надзвичайною ситуацією державного рівня", - йдеться в документі.

Прес-служба Закарпатської облради

Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: