Вхiд на сайт
Авторизацiя

Проблему захисту від підтоплення вулиць в Ужгороді вирішуватимуть комплексно

Проблему захисту від підтоплення вулиць в Ужгороді вирішуватимуть комплексноПроблему комплексного захисту від підтоплення поверхневими водами мікрорайонів поруч із вулицями Доманинська, Канальна, Учительська, мікрорайону Підлипники обговорювали сьогодні в Ужгородській міській раді спільно з представниками райдержадміністрації Ужгородщини, Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса (облводгоспу), міськрайонного управління ДСНС України, мешканцями цих територій.
Безпосереднім приводом зустрічі стало підтоплення, яке довелося ліквідовувати на Учительській у минулу суботу через дощ.
У 1999 році розробили проект, який включав кілька етапів. Проте реалізували лише перший – роботи проводили на замовлення управління капітального будівництва міської ради для захисту міських територій. Заплановане на другому етапі не завершили, до третього й не приступали, тим більше не йшлося про четвертий – водовідведення із розрахунком на перспективу.
Зокрема, якщо на землях міста ще хоч щось робили, то район на своїх територіях ніяких дій не проводив. Відтак, скажімо, якщо перекрити один зі шлюзів для захисту Учительської, то у воді опиняться мешканці Підлипників. Зараз цей проект уже й не актуальний, бо за майже два десятиліття чимало земель роздали у приватну власність, люди позабудовували їх, не переймаючись водовідведенням у комплексі, а лише дбаючи про свої інтереси. Ідеться ж про територію, яка включає Підлипники, Доманинці, Оноківці і всю територію аж до українсько-словацького кордону, загалом близько 1000 гектарів. Тут же проходить дериваційний канал, який є одним із джерел водопостачання Ужгорода.
Окреме питання, про яке сьогодні йшлося – стан вулиць Учительської та Канальної. Насамперед там потрібно зробити кювети для стоку. Кожному господарю доведеться і кошти викласти, і попрацювати фізично, адже йдеться про територію біля приватних будинків. Можливо, централізовано розроблять схему, як саме їх розміщувати, якого діаметру труби використовувати тощо.
Заступник міського голови Василь Гомонай, який модерував зустріч, наголосив: «Потрібно сформувати робочу групу з представників міської ради, районної адміністрації, облводгоспу, оперативно виїхати на місце і вирішити, який комплекс робіт потрібно провести невідкладно. Не можна залишати людей із проблемами наодинці».
Від міської ради до складу робочої групи запропонували директора департаменту міського господарства Володимира Бабидорича, начальника управління капітального будівництва Адама Юрка і представника відділу муніципальної інспекції з благоустрою, оскільки потрібно штрафувати тих, хто не дбає про територію біля свого будинку.


Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: