Вхiд на сайт
Авторизацiя

В Українi кожен п'ятий молодий чоловiк - холостяк

В Українi кожен п'ятий молодий чоловiк - холостякНауковi дослiдження доводять: одруженi чоловiки живуть довше, нiж розлученi або самотнi. Вони рiдше скоюють самогубство, частiше ходять до лiкарiв, краще харчуються, менше пиячать, передає Ukr.Media.

Однак, попри це, чимало чоловiкiв до шлюбу не поспiшають, а деякi хочуть бути холостяками до кiнця життя.

- Невже й серед українцiв багато холостякiв?
- Згiдно з нашими дослiдженнями, у вiковiй групi 25 - 29 рокiв нiколи не були у шлюбi або не перебувають тепер 20% чоловiкiв, - каже кандидат економiчних наук, провiдний науковий спiвробiтник Iнституту демографiї та соцiальних дослiджень НАНУ.

Тобто кожен п'ятий чоловiк цього вiку. У 30 -- 35 рокiв холостякiв залишається менше -- 5%.
До речi, 12% пар в Українi живуть у незареєстрованому шлюбi. Як правило, iнiцiаторами такого способу спiвмешкання є саме чоловiки, особливо тi, якi вже мали перший невдалий шлюб.
- Як психолог-практик можу пiдтвердити, що багато представникiв сильної статi побоюються шлюбу (пiдсвiдомо чи показово). Адже родина - це вiдповiдальнiсть, а в наш неспокiйний час чоловiк не має гарантiї, що зможе забезпечити сiм'ю, - каже Вiкторiя Корсун, системний сiмейний психотерапевт.

- А в якому вiцi чоловiк вважається готовим до створення сiм'ї?
- Як правило, чоловiк психологiчно готовий до шлюбу у вiцi 30 - 40 рокiв. Якщо вiн одружується до 30 рокiв, то велика ймовiрнiсть розлучення, адже людина стикається з економiчними та побутовими проблемами, до яких не готова. А от чоловiки пiсля сорока, якi нiколи не були у шлюбi, вже мають так званий синдром холостяка. Такий чоловiк може бути успiшним у бiзнесi, мати стосунки з жiнками, але психологiчно не здатен жити з кимось.
- Важливий ще один аспект - кожен чоловiк у своєму життi має пережити такий етап iнiцiацiї, як вiдрив вiд матерi, - долучається Олена Головiна, гештальт-терапевт. - Тобто повинен стати вiдповiдальним за своє життя. I це не залежить вiд вiку - однi чоловiки роблять це у шiстнадцять, а iншi навiть у сорок так i не стають дорослими. Якщо така емоцiйна пуповина мiж дорослим чоловiком i його мамою не розiрвана, вiн не буде готовим створити свою родину. I найбiльше холостякiв я б зарахувала до категорiї таких, якi перебувають у символiчному шлюбi з мамою.

- Якi ще причини заважають чоловiковi створити сiм'ю?
- Другий тип холостякiв - чоловiки, якi не змогли знайти себе, не мають роботи, не мають ресурсiв створити сiм'ю. Загалом, уже до 30 рокiв у чоловiка має закiнчитися так званий перiод безстрашностi та безсмертя. А затятi холостяки часто i в пiзнiшому вiцi не замислюються над тим, що час минає, вважають, що життя довге, а вони ще на нагулялися.
Третiй тип холостякiв пiдживлюється соцiальними стереотипами. У суспiльствi досi культивується думка, що чоловiк може провадити вiльний спосiб життя, а жiнка обов'язково має бути замiжньою. Коли жiнка довго не одружується, про неї кажуть "не така", а якщо чоловiк, то це культ свободи й полiгамiї.
Урештi, є чоловiки, якi залишаються холостяками через свої страхи - страх втратити свободу, страх близьких стосункiв, страх вiдповiдальностi. Iнодi такi iнiцiюють вiльнi стосунки, шлюб без печатки в паспортi, щоби зняти з себе вiдповiдальнiсть за взаємини та їхнi наслiдки.
- То що робити жiнкам - намагатися змусити холостякiв одружитись чи все ж таки втiкати?
- Перш нiж одружувати на собi холостяка, добре подумайте - чи потрiбен вам чоловiк-дитина або бабiй. Замiж слiд виходити за того, хто дозрiв до вiдповiдальностi за сiм'ю.

Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: