Вхiд на сайт
Авторизацiя

Постаті видатного закарпатського художника Гаврила Глюка присвятять науково-практичну конференцію в Ужгороді

Постаті видатного закарпатського художника Гаврила Глюка  присвятять науково-практичну конференцію в Ужгороді
28 вересня в актовому залі Закарпатської академії мистецтв відбудеться Міжнародна науково-практична конференція "Гаврило Глюк і закарпатська школа живопису ХХ століття: унікальність, мистецьке та духовне сприйняття на фоні епохи", присвячена 105-річчю від дня народження українського живописця, графіка Гаврила Мартиновича Глюка". Про це повідомляє Управління культури Закарпатської ОДА.

Гаврило Глюк є одним із талановитих ствердників закарпатського мистецького процесу. Разом із однодумцями – А.Ерделі, Й.Бокшаєм, Ф.Манайлом, А.Коцкою він став одним із фундаторів місцевої мистецької школи. Творчість Гаврила Глюка стилістично розвивалася у річищі закарпатської живописної школи, яку він утверджував і уславлював через свої полотна. Він став одним із зачинателів закарпатської пейзажної школи, його краєвиди урізноманітнили, збагатили панораму українського пейзажу. Крім того, митець залишив чималу графічну спадщину, яка переконливо засвідчує, що він був досвідченим майстром рисунку. Своєю мистецькою спадщиною художник вивів закарпатське мистецтво на престижне місце в українській культурі.

З роками зростає зацікавлення до творчості Гаврила Глюка: вона у нових поколіннях знаходить палких прихильників, набуває нового історично конкретного змісту і доводить, що велике – з відстані часу не зменшується.

Практичне ознайомлення з біографією та творами Гаврила Глюка потребує поглибленого наукового розгляду, що залишається актуальним і має відповідати сучасному міжнародному розвитку мистецтвознавчої науки. Докладне знайомство з творчою біографією Гаврила Глюка сьогодні допомагає збагнути динаміку складних процесів та глибину культуро-генних чинників, які стали вирішальними при формуванні майбутньої особистості живописця, його становлення у контексті розвитку закарпатської школи живопису.

В рамках конференції працюватимуть секції: "Мистецтвознавство та культура", "Педагогіка та мистецька освіта", "Актуальні проблеми образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва і дизайну", "Сучасний художній процес".

Основні питання, що пропонуються для обговорення:
- вивчення та введення в науковий обіг творчої спадщини Гаврила Глюка;
- координація зусиль науково-педагогічних працівників Закарпатської академії мистецтв та місцевих органів влади у справі збереження пам’яток архітектури, писемності й образотворчого мистецтва;
- залучення молодих науковців до вивчення мистецтва та художньої освіти в контексті сучасних мистецтвознавчих теорій як в Україні, так і в Європі;
- вивчення досвіду викладання мистецьких дисциплін у провідних художніх закладах України та сусідніх країн;
- вивчення мистецької спадщини Гаврила Глюка культурно-просвітницькими товариствами й організаціями, що опікуються збереженням історії народу.

Робочі мови конференції: українська, англійська, угорська, румунська, чеська, словацька, польська.

Початок об 11.00.

Ви зайшли як не зареєстрований користувач!
Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка посиланняВставка захищеної посилання Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

Введть те, що бачите на зображенні: